Mohou si u Provident půjčit dlužníci v registrech?

Registry dlužníků jsou dnes postrachem mnoha lidí, kteří tuší, že si budou muset vyřídit půjčku či úvěr, aby srovnali svůj rozpočet. Bohužel právě kvůli tomu, že mohou mít zápis v některém z registrů mají značné omezení při výběru půjčky.

Důvodem je totiž to, že banky a také větší nebankovní společnosti vyžadují, aby byl klient solventní a neměl tedy žádné dluhy, nebyl v exekuci a nebyl vedený v registrech dlužníků.

Problém je v tom, že dnes se můžete do registrů dlužníků dostat nejen tak, že nesplácíte svoje pohledávky z půjček, ale i třeba neplacením paušálů. Příkladem je například sdružení SOLUS, jehož členy je mnoho firem a kvůli tomu, tak můžete mít zápis v registrech například kvůli:

  • neplacení paušálu za mobilu
  • pozdní platbě za energie
  • neplacení pojištění (např. Česká pojišťovna)

Stačí si prohlédnout seznam členů, které spolupracují se sdružením SOLUS a hned si můžete zjistit, jaká je pravděpodobnost, že jste se právě vy dostali na seznam dlužníků.

Co s tím dělat?

Bohužel, pokud se na seznam dlužníků dostanete, moc šancí nemáte. Váš záznam sice může být vymazán, ale většinou je údaj o tom vedený ještě několik let a firmy, které nabízejí finanční služby už se na vás dívají přes prsty.

V některých případech je ale možné půjčku získat, rozhodně je ale větší šance, zkusit si půjčit v nebankovním sektoru. Plno lidí to zkouší půjčky u firmy Provident, která patří mezi známé (i když ne obecně oblíbené) firmy, které nabízí střednědobé půjčky až do 80 000 Kč.

http://www.youtube.com/watch?v=VOLMdAZD6d0

Protože jde o nebankovní společnost, jsou zde podmínky na bonitu trochu mírnější a pokud máte alespoň nějaký příjem, je zde mnohem vyšší šance na získání půjčky než v bance.

Výše půjčkySplatnost v týdnechTýdenní splátkaNáklady celkemRPSNCelkem
4 000 Kč45154 Kč2 900 Kč70,93 %6 900 Kč
10 000 Kč45384 Kč7 251 Kč70,93 %17 251 Kč
20 000 Kč60612 Kč16 720 Kč63,91 % 36 720 Kč

Půjčují zde dva úvěry, bezhotovostní půjčky na účet, které jsou mnohem výhodnější a pak hotovostní půjčky, které vám doručí jejich obchodní zástupce do domu a podobně pak probíhá splácení dluhů (každý týden si jezdí pro splátku). Hotovostní varianta je ale dražší, proto doporučujeme nechat si peníze poslat na účet.